Gaziantep6 °C
  1. HABERLERİ

  2. Sucu'dan ön seçim vaadi
Sucu'dan ön seçim vaadi

Sucu'dan ön seçim vaadi

CHP eski İl Başkanı Hayri Sucu, 8 Şubat yapılacak olan CHP İl kongresinde aday olduğunu açıkladı. Seçim öncesi vaatlerini açıklayan Sucu, ön seçim yapmadığı takdirde asla o koltukta oturmayacağını söyledi.

A+A-

ÖN SEÇİM YAPAMAZSAM GÖREVİ BIRAKACAĞIM

CHP İl binasında düzenlediği toplantı ile il başkanlığına aday olduğunu açıklayan Sucu, partililere hitaben yaptığı konuşmada ön seçim sözü verdi. Genel merkeze sürekli ön seçim yönünde görüş bildirdiğini belirten Sucu, yeniden seçilmesi halinde de aynı çizgide olacağını dile getirdi. Sucu, “Namus şeref borcumdur. Ön seçim yapamazsam asla o koltukta oturmam. Milletvekili listelerinde 7 arkadaşımız istifa edip çekilmişti. Ön seçim olsa o aday arkadaşlar çekilemezdi. Doğruyu yapmak için destek istiyorum. Benim dönemimde 4 defa genel başkanımız Gaziantep’e geldi. Beni destekleyin asla utandıracak bir şey yapmam” şeklinde konuştu.

BENİM KİMSEYLE SORUNUM YOK

Önceki dönemde bir çalışanın tazminatı nedeniyle küçük bir sorun yaşadığını hatırlatan Sucu, “Benim ne genel merkezimizle, ne de genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile asla sorunum yok. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile hala görüşüyorum. Birlikte olmalıyız artık. Ülkemiz borç batağında, sanayicimiz perişan durumda. İşsizlik almış başını gitmiş. CHP iktidarı çok yakın. Eğer biz birlik ve beraberlik içinde olursak iktidar çok yakın” şeklinde konuştu.

MİLLETVEKİLİ OLMAK GİBİ BİR NİYETİM YOK

İlk dönemdeki il başkanlığı sırasında görevi 93 bin lira borçla devraldığını belirten Sucu, “Biz ilk il başkanı olurken 93 bin lira borçla devraldık. Partinin borcunu bitirdik. Her şeyi cebimizden harcadık. Etkinlikleri kendi cebimizden yaptık. Yönetici arkadaşlarımızla fedakarlık ettik. Partimizden paramızı esirgemedik. Yoksa bu borcu ödeyemezdik. İl başkanı seçilirsem kesinlikle belediye başkanı veya milletvekili olmak gibi bir niyetim yok. Bu koltuğu milletvekilliği merdiveni yaptırmamak için adayım. Kesinlikle ön seçimden yanayım. Genel merkeze bütün taleplerim bu yönde oldu, bundan sonra da böyle olacak. Geçtiğimiz genel seçimlerde bizim 30 civarında aday adayımız vardı. 14 kişi sıralamaya girdi. Sırlamaya giren 7 kişi istifa etti. Niye istifa etti? Eğer onlar ön seçimle gelmiş olsalardı istifa etme cesaretini gösteremezlerdi. Çünkü onları örgüt seçecekti. Sizlerden destek istiyorum. Sizleri utandıracak hiçbir şey yapmam” diye konuştu.

İL BAŞKANI LÜTFÜ DEMİR, SUCU'YA ÇİÇEK TAKDİM ETTİ 

Hayri Sucu’nun adaylığını tebrik eden İl Başkanı Lütfü Demir, kongreyi şölen havasında bitireceklerini ve kazananın Cumhuriyet Halk Partisi’nin olduğunu söyledi. Demir, Sucu’ya çiçek takdim etti. 

HÜSEYİN AKÇAAY 

Önceki ve Sonraki Haberler