1. HABERLERİ

  2. Ön seçim bizim kırmızı çizgimizdir
Ön seçim bizim kırmızı çizgimizdir

Ön seçim bizim kırmızı çizgimizdir

16 şubatta yapılacak olan kongrede adaylığını açıklayan mevcut CHP il başkanı Lütfü Demir, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Partide ön seçimden yana olduklarını ifade eden Demir, ?Bizim tek bir hedefimiz var.

A+A-

CHP’yi Gaziantep’te birinci parti yapmaktır. Lütfü Demir olarak 37 yıldır bu partinin çatısı altındayım. Her zaman ön seçimden yana oldum. Ön seçim bizim kırmızı çizgimizdir. Atamaya her zaman karşı çıktım” şeklinde konuştu.  

CHP İl Başkanı Lütfü Demir, Gaziantep basını ile kahvaltı da buluştu. Açıklamalarına İdlib'de gerçekleştirilen yoğun topçu ateşi sonucu şehit olan Uzman Çavuş Onur Şükrü Özler ile Uzman Çavuş Uğur Kurt’u anarak başlayan Demir Türk bayrağını yırtan Yunan vekilini kınadıklarını söyledi.

ÇAĞRIMDAN SONRA ÇÖZÜM YOLLARI ARAMAYA BAŞLADI

Gaziantep’in sorunlarını gündeme taşımaktan çekinmediklerini belirten CHP İl Başkanı Lütfü Demir, “Gaziantep örgütü olarak geçmişte yaptıklarımızla ilke ve ideolojimizle siyasette yer alış biçimimizle yaptığımız muhalefetle önemli bir yere getirdiğimize inanıyorum. Bundan sonraki süreçte de hedefimiz parti politikalarımızın amacı doğrultusunda toplum içindeki yerimizin ve yükümlülüğümüzün farkında olarak en iyisini yapmaktır. Bunu tek başımızla değil ilçe başkanlarımızla, gençlik ve kadın kollarımızla birlikte partiye gönül vermiş üyelerimizle yapacağız. Gaziantep’teki tek amacımız yaşanan sorunların kamuoyuyla paylaşmayı ve çözüm noktasında örgüt olarak etkin rol almayı bir görev olarak görüyoruz. Gaziantep’in hak edilmediği şekilde yönetildiğini düşünüyor ve iktidar tarafından tozpembe gösterilen şehrimizin çözülmesi gereken çözülmesi gereken çok sorunu olduğunun bilincindeyiz. Bunları gündeme getirmekten asla çekinmedik ve çekinmeyeceğiz. Havaalanı için bir açıklama yapmıştım o gün milletvekillerini istifaya çağırmıştım.  Çağrımdan sonra havaalanına Ankara’dan bir heyet geldi ve çözüm yolları aramaya başladı” dedi.

İL BAŞKANLIĞINDAN AYRILMAYACAĞIM

Partide ön seçimden yana olduklarını ifade eden Demir, “Bizim tek bir hedefimiz var. CHP’yi Gaziantep’te birinci parti yapmaktır. Benim il başkanı adayı olmamdaki tek amacım partime katkı sağlamaktır.  Olası bir erken seçimde görev sürem bitmeden kesinlikle ve kesinlikle il başkanlığından ayrılmayacağım ve aday olmayacağım. Bunu herkes bilsin. Lütfü Demir olarak 37 yıldır bu partinin çatısı altındayım. Her zaman ön seçimden yana oldum. Ön seçim bizim kırmızı çizgimizdir. Atamaya her zaman karşı çıktım. Ben yılmam.  Benim tek sevdam CHP’yi iktidara taşımaktır. Başka bir amacım yok. Veremeyeceğim hesabım yok” şeklinde konuştu.

ÖNCE DAVANA İNANACAKSIN, SONRA ÇALIŞACAKSIN

Oturduğu koltuğunun hakkını verdiğini dile getiren Başkan Demir, “ Ben il başkanlığı yapacağım. İl başkanlığı yapmak kolay değildir. Büyük sorumluluk istiyor. Ben o sorumlulukların bilincindeyim. Liyakat, emek, dürüstlük ister. İlk başkanı seçildiğim takdirde Gaziantep’te CHP’yi birinci parti yapacağım.  Çalışmakla başarılı olunur. Önce davana inanacaksın, sonra çalışacaksın sonra kazanacaksın. Ben bu ilkelerle yola çıktım. Ben partimi birinci parti yapacağım. Mevcut iktidarın korkulu rüyası olacağız çünkü durmayacağız. Her zaman oturduğum koltuğun hakkını verdim. İlçe başkanlığında olduğu gibi en geç ayda bir örgüt toplantısı yapacağım. Basın toplantılarını fazla sıkmadan 15 günde bir ya da ayda bir yapmayı düşüyoruz, çalışacağız.” dedi.

BU PARTİDE DİSİPLİN VARDIR

9 Şubat’ta yapılması gereken ilk kongrenin ertelenmesi ile ilgilide açıklamalarda bulunan Demir, “Biz yönetim kurulu olarak 10 Ocak 2020 tarihinde kararı aldık. 9 Şubat 2020 tarihinde kongremizi yapmak amacıyla kararımızı genel merkeze faksladık. İl kongrelerinin tarihi günlerini merkez yürütme kurulu belirler. Bu yönetmelikte vardır. Biz bize düşeni yaptık. Ben de 9 Şubat’ta olmasını isterdim. Merkez yürütme kurulu yoğun çalışmaları nedeniyle toplanamamış ve biz de parti ahlakına uyan bir örgütüz genel merkezimin aldığı karara saygı duyuyoruz. Bu partide disiplin vardır.  Ben dahil herkes haddini bilecek. Disiplinli bir şekilde çalışacaktır” dedi.

609 delege 16 Şubat’ta yapılacak olan CHP Gaziantep İl Kongresi’de il başkanını seçecek. 
HÜSEYİN AKÇAAY  

Önceki ve Sonraki Haberler