1. HABERLERİ

  2. Bu sefer teşekkür etti
Bu sefer teşekkür etti

Bu sefer teşekkür etti

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, Gaziantep havalimanındaki özellikle kış mevsiminde yaşanan uçak iniş ve kalkışlarında yaşanan olumsuzların düzeltilmesi için her hafta düzenlediği basın toplantısında yetkililere çağrıda bulunuyordu. Geçtiğimiz günlerde bu sorunun düzeltilmesi üzerine Başkan Hocaoğlu, bu hafta düzenlediği toplantıda sorunun çözülmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

A+A-

İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, haftalık basın toplantısını görevlerine yeni seçilen Şahinbey İlçe Başkanı İsmet Şerbetçi ve Şehitkamil İlçe Başkanı Turgay Köşker ile birlikte gerçekleştirdi.

İL KONGRESİ 19 NİSAN'DA YAPILACAK

Verdiği sözü tuttuğunu söyleyen Hocaoğlu, “İYİ Parti’de kongreler süreci 1 Şubat 2020 itibari ile başlamış durumdadır. Söz verdiğimiz gibi ilk kongreyi Gaziantep yapmıştır. Şahinbey kongremizde İsmet Şerbetçi Şahinbey İYİ Parti İlçe Başkanı olarak,  Şehitkamil kongremizde Turgay Köşker Şehitkamil İYİ Parti İlçe başkanı olarak seçilmiştir. Kendilerini huzurlarınızda tekrar kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum. Kongreler süreci hız kesmeden devam edecektir. 8 Şubat’ta Nizip, 9 Şubatta ise Oğuzeli ilçe kongrelerimizle bu süreci devam ettireceğiz. Mart ayı sonunda ilçe kongreleri tamamlanacak ve bir değişiklik olmadığı takdirde 19 Nisan 2020’de il kongremizi yaparak bu süreci tamamlayacak partimizin 2. olağan büyük kongresine katılacağız” dedi.

İYİ OLAN HER ŞEYİN ARKASINDAYIZ

Hocaoğlu, “Gaziantep için iyi olan her şeyin arkasında oluruz” diyerek  açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Çağrılarımıza karşılık vererek, Gaziantep Havalimanına uçakların sisli havada da iniş – kalkış yapmasına olanak veren cihazların takıldığını öğrenmiş bulunuyoruz. Biz teşekkür etmesini biliriz. Gaziantep için iyi olan her şeyin arkasında oluruz. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Cihazların iyi çalışmadığı uçakların yine kalkış yapamadığı yönünde haberler almaktayız. Ancak, niyet iyidir, çalışma yapılmıştır, bu aksaklık ve eksikliklerin bir an önce giderileceğini umuyoruz.”

SURİYELİLERİN PARKLARDA KEYİF YAPMASINI VİCDANIM KABUL ETMİYOR

Gaziantep, Kilis, Hatay illerinin, Suriye sorununu en yakından yaşayan iller olduğunu ifade eden Hocaoğlu, “İki günde 2 şehidimizi uğurladık. Mekanları cennet olsun. Allah askerimizi polisimizi korusun. Ancak benim kardeşim Suriyeli rahat yaşasın diye ölürken onun malını namusunu korumak için canını verir. 18 yaşından büyük Suriyeli gençlerin, parklarda uzanıp keyif yapmasını, nargile fokurdatmasını benim vicdanım kabul etmiyor. Gaziantep’te 250’nin üzerinde Suriyelilere yardım için kurulmuş dernek var, onlarca yaşayan Suriyeli var. Acaba hangisi şehit cenazesine geliyor, katılıyor? Yazıktır, günahtır ayıptır. Yetkililere sesleniyorum: Orada Özgür Suriye Ordusu var, yaşam alanı var, kadın, çocuk, yaşlı, bakıma muhtaç kişilere amenna. Ancak 18 yaşından büyük, parklarda yatıp, kafelerde nargile fokurdatanların askere alınmasını veya ülkelerine gönderilmesini istiyorum. Mehmetçik Suriyeliler burada nargile içip, parklarda gezsin diye ölmesin. Ben senin can, mal ve namusun için ölüyorsam sende elini taşın altına koyacaksın” dedi.

ŞERBETÇİ : “ÇALIŞMALARA HIZ VERECEĞİZ”

Hafta sonu yapılan kongrede Şahinbey İlçe Başkanlığına seçilen İsmet Şerbetçi ise, çalışmalara hız vereceklerini, öncelikli olarak teşkilatı ayağa kaldıracaklarını söyledi. Şerbetçi, “İlçemiz ilk kongresini tamamladı. Delegelerimizin teveccühü ile başkanlığa seçildim. Bizler zaman kaybetmeden çalışmalarımızı başlatacağız. Teşkilatımızı ayağa kaldırarak, Şahinbey ilçesinde birinci parti olmak için çalışacağız” dedi.

KÖŞKER: “TÜM PARTİLİLERİ KUCAKLAYACAĞIZ”

Şehitkamil İlçe Başkanlığına seçilen Turgay Köşker ise, parti içerisindeki küskünlüklere son vereceklerini, tüm partilileri kucaklayacaklarını dile getirdi. Köşker, “Şehitkamil ilçemizde yapacak çok işimiz var. Öncelikle parti içi küslüklere son vereceğiz. Burası herkesin partisi. İlçemizde herkes kesime giderek bizlere gönül veren partili sayımızı artıracağız” dedi.     

HÜSEYİN AKÇAAY 

Önceki ve Sonraki Haberler