1. HABERLERİ

  2. Çevreyle dost sanayi!
Çevreyle dost sanayi!

Çevreyle dost sanayi!

Türkiye ekonomisinin can damarlarından biri olan Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nin Müteşebbis Heyeti Vali Davut Gül başkanlığında toplandı.

A+A-

OSB'YE DEĞER KATACAK PROJELER

 

Toplantıda, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesini cazibe merkezi haline getirecek ve dolayısıyla da marka değerini artıracak projeler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. Heyet üyeleri, OSB'nin çevreci yatırımları arasında yer alan Arıtma Tesisi ve Çamur Yakma alanlarında da incelemelerde bulunarak, çevre ile dost bir sanayi için çaba göstermeye devam edecekleri mesajını verdi.

2020'NİN YOL HARİTASI ÇIKARILDI

 

Sanayicilerin sorunlarının ve 2020 yılının beklentilerinin konuşulduğu toplantısı sonrasında heyet, OSB'de yapımı devam eden cami inşaatı ile OSB'nin Arıtma Tesisi ve Çamur Yakma Alanlarında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. 43 Milyon 250 bin metrekare alanı ile Türkiye'nin en büyük OSB'si olan Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nin geleceği ile ilgili önemli projelerin görüşüldüğü toplantıda, 2020 yılının da yol haritası belirlendi.

 

MÜTEŞEBBİS HEYET TAM KADRO TOPLANDI

 

Organize Sanayi Bölgesi'nin aylık Müteşebbis Heyet Toplantısına Vali Davut Gül'ün yanında  GSO Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Şimşek ve diğer heyet üyeleri tam kadro olarak katıldı.

 

HEYET ÜYELERİ YATIRIMLARI İNCELEDİ

 

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti, toplantısı sonrasında OSB'de yapımı devam eden cami inşaatında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Cami inşaatının kısa süre tamamlanacağı öğrenilirken, heyet OSB'nin Arıtma Tesisi ve Çamur Yakma Alanlarında incelemelerde bulundu.

 

GAZİANTEP OSB TÜRKİYE'NİN GÖZBEBEĞİ

 

Türkiye'nin en önemli sanayi merkezlerinden biri olan Gaziantep OSB, yatırım, üretim, istihdam ve ihracat rakamları ile Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlıyor.  Gaziantep OSB, Türkiye'de tüketilen enerjisinin yaklaşık yüzde 3'ünü tek başına tüketiyor. 2019 yılında Gaziantep OSB’de elektrik tüketimi 485 milyon kilovatsaat olarak gerçekleşti. 2020 yılı Ocak ayında ise elektrik tüketimi 447 milyon 987 bin kWh olarak tespit edildi.

 

Yeni yatırımların aralıksız olarak devam ettiği Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi istihdam açısından da önemli başarılara imza atıyor. OSB'deki bini aşkın sanayi tesisinde yaklaşık 140 bin kişi istihdam edilirken, bu rakamın 200 bine çıkarılması hedefleniyor.

 

HÜSEYİN AKÇAAY

Önceki ve Sonraki Haberler