1. HABERLERİ

  2. Kimse iğrenç siyaset yapmasın
Kimse iğrenç siyaset yapmasın

Kimse iğrenç siyaset yapmasın

İYİ Parti İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, bu hafta gündeminde Akkent Cami inşaatında hayatını kaybeden İnşaat Mühendisi Korkut Küçükcan için geniş yer ayırdı. Oğuz Hocaoğlu, kendisinin Korkut Küçükcan üzerinden siyaset yaptığının söylentilerine cevap vererek: ?Allah?a şükür bizim buna ihtiyacımız yok. Ne zaman ki Korkut Küçükcan?ın ailesi ?başkan tamam? der o zaman susarım. Bu herkes tarafından böyle bilinsin. Kimse iğrenç siyaset yapmasın? dedi.

A+A-

SUCU’YU TEBRİK ETTİ

İYİ Parti İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu il binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda açıklamalarına hafta sonu yapılan CHP İl Kongresi’nde delegelerin oyu ile tekrar il başkanlığına seçilen Hayri Sucu’yu tebrik ederek başlayan Hocaoğlu, kongrenin CHP camiasına hayırlar getirmesi temennisinde bulundu. Sucu’ya seslenen Hocaoğlu, “Biz Gaziantep’te birinci parti olmak için yola çıktık. Tüm siyasi partilerin oyuna talip olduğumuz gibi CHP’ye oy veren seçmenin de oyuna talibiz. Hayri Sucu kızıp gücenmesin. Burada birinci parti olmazsam net söyleyeyim istifa ederim” dedi.

Suriye meselesi hakkında haddini bildiğini dile getiren Oğuz Hocaoğlu, devlet politikası dengelerini konuşacak durumda olmadığını ifade ederken, “Herkes her konuda her şeyi konuştuğu için gerçek uzmanlar bir şey konuşmuyor” dedi.

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN DEMOKRASİ MEYDANI’NDA TÖREN YAPILSIN

Şehit törenlerinde vatandaşları bulamadıklarını ileri süren Hocaoğlu, bir öneride bulunarak törenlerin Demokrasi Meydanı’nda yapılmasını istedi. “Şehitlerimizi sessiz sedasız mezarlıkta alıp, mezara gömmek istemiyorum” diyen Hocaoğlu gerekçesini de şöyle açıkladı:  “Çünkü şu anda Türkiye’de binlerce sığınmacı adı altında Suriyeli var. Bunların büyük bir çoğunluğu da Gaziantep’te yaşıyor. Tüm kafelerde kendilerini görüyoruz. Kafeleri boş bırakmıyorlar, Gaziantep’te bir nargile kültürü de gelişti. Bizim askerimiz orada neden ölüyor?  Onların namusu vatanı için, özgürlüğü için. Ama onlar burada mutlular, özgürler. Şehit törenine bir tane Suriyeli katılmaz mı? Biz kimin için neden öldüğümüzü bilelim. Şehitlerimiz için önce Demokrasi Meydanı’nda tören yapılsın.  Millet Bahçesi istiyoruz ya adı üstünde Millet bahçesi. Bir ilk olsun. Milletin şehidi Millet Bahçesi’nden kalksın.  Millet Bahçesi anlamını kazansın. Suriyelilerin nargile fokurdattığı yer Millet Bahçesi olamaz. Millet Bahçesi’nden önce benim şehidim kalksın, benim şehidimin kanı o millet bahçesinde görülsün ondan sonra Millet Bahçesi faaliyete geçsin.  Bunu çok net istiyorum. Niye istiyorum dosta düşmana ibret olsun diye istiyorum. Suriyeli için orda ölüyorsa asker kendi vatanına el uzatıldığında ne olduğunu tüm dünya topyekün görsün diye istiyorum. Kimse kirli emelleri üzerinde siyaset yapamasın. Demokrasi meydanı anlamını kazansın.

MİLLETİMİZİN DUYGULARI İLE OYNAMASINLAR

İnşallah olmaz, ama olursa ilk şehidin Demokrasi Meydanı’ndan kaldırılmasını istiyorum. Görelim Suriyeli derneklerin kaç tane temsilcisi gelecek, kaç tane Suriyeli katılacak, şehidi kim uğurlayacak. Benim içim sızlıyor. Mezarlıktaki camiye gidiyoruz eğer asker sahip çıkmasa defnedecek halk bulamıyoruz. Var mı böyle bir şey. Milletimizin duyguları ile oynamasınlar.”

GAZİANTEP’İ EĞİTİMDE NE KADAR TEMSİL EDİLECEK?

Gaziantep’in eğitim konusunda geride kaldığını ifade eden Av. Oğuz Hocaoğlu TEKNOFEST’in Gaziantep’te düzenleneceğini hatırlattı ve ekledi: “Gaziantep eğitimde son sıralarda. TEKNOFEST Gaziantep İl Müdürlüğü, üniversiteler için bir fırsat. Bakalım TEKNOFEST’e bizim üniversitelerimiz, okullarımız kaç takımla,  kaç proje ile katılacak ve kaçıncı olacağız.  Gaziantep’i eğitimde ne kadar temsil edilecek?

BU İĞRENÇ BİR OLAY

İYİ Parti İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu gündeminde Akkent Cami inşaatında hayatını kaybeden İnşaat Mühendisi Korkut Küçükcan için geniş yer ayırdı.  Basın kuruluşlarında kendisinin Korkut Küçükcan üzerinden siyaset yaptığının söylendiğini dile getiren Hocaoğlu, “ Bu iğrenç bir olay” dedi.

TEK DEĞER YARGIM KORKUT KÜÇÜKCAN’IN AİLESİDİR

Hocaoğlu, “Allah’a şükür bizim buna ihtiyacımız yok. Bu haberi kimin çıkardığının da önemi yok. Bir olay olduğunda ben şuna bakarım: Bu olaydan kim menfaat sağlıyor, kimin gocunuyor, kim çıkar sağlıyor. Korkut Küçükcan bizim kardeşimiz, partimizin üyesi. Babası çok sevdiğim, saygı duyduğum bir insan. Gaziantep ve Türkiye şunu çok iyi bilsin Korkut Küçükcan’ın ailesi bana sus demedikçe ben susmam.  Benim buradaki tek değer yargım Korkut Küçükcan’ın ailesidir. Ne zaman ki Korkut Küçükcan’ın ailesi  ‘başkan tamam’ der o zaman susarım. Bu herkes tarafından böyle bilinsin. Kimse iğrenç siyaset yapmasın.

KÜÇÜKCAN’I SUÇLU ÇIKARACAKLAR

Açıklanan raporu tüm basından herkes izledi. Neredeyse rahmetli Korkut Küçükcan’ı suçlu çıkaracaklar. Hala oraya sahip çıkan yok. Sahip çıkmıyorsanız oradaki hukuksuz iskelenin tahtaları kimin adına, kim nasıl ihaleye çıkarıyor? Bu iskelenin sahibi kim? Sizin değilse bunu kimin adına satıyorsunuz? İhaleyi kim yapıyor? Parası kime gidecek?  Ayıptır, günahtır milletin aklı ile dalga geçmeyin” dedi.

GÜNAHLARINIZI ÖRTMEYE KALKMAYIN

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nu yine özür dilemeye davet eden Hocaoğlu, “Tahmazoğlu’na son kez sesleniyorum.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz’dan sonra çıktı özür diledi. ‘Ben hata yaptım, halkımdan özür diliyorum, helallik diliyorum’ dedi. Büyük bir erdem gösterdi. Aynı erdemi Tahmazoğlu’ndan da bekliyorum. Çık hatanı kabul et, özür dile. Ben de seni tebrik edeyim. Ama belediyede çalışan üç beş memurun üzerine bunu yıkma. Yaptığınız yardımlarla günahlarınızı örtmeye kalkmayın” ifadesini kullandı.

HÜSEYİN AKÇAAY

Önceki ve Sonraki Haberler