Gaziantep6 °C
  1. HABERLERİ

  2. Herkesi kucaklayacağız
Herkesi kucaklayacağız

Herkesi kucaklayacağız

Hafta sonu gerçekleşen 37. Olağan İl Kongresi?nde delegelerin oyları ile yeniden CHP İl Başkanı olan Hayri Sucu mazbatasını aldı.

A+A-

ÖNCE MAZBATASINI ALDI

Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan, ilçe başkanları ve partililer ile birlikte Gaziantep Adliyesi’nde mazbatasını aldıktan sonra açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Hayri Sucu, “37. Olağan İl Kongremizi yaptık. Mazbatamızı aldık. Bu saatten sonra partimiz bir yumruk gibi ilçe başkanlarımızla, kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla bir araya gelerek önümüze bakacağız”  dedi.

 

CHP'DE BİRLİK-BERABERLİK MESAJI

Seçim sürecini değerlendiren Sucu, “Eskiye dönmeyelim. Artık önümüze bakacağız. Eskiyi konuşarak hiçbir şeyi tamamlayamayız. Örgüt güvendi bizi tekrar seçti” ifadesini kullandı.

Mazbatasını aldıktan sonra il binasına geçen Hayri Sucu, devir teslim töreniyle görevini Lütfü Demir’den aldı.  İl binasında partililerin yanı sıra CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, Araban Belediye Başkanı Hasan Doğru ve kongrede aday olan Murat Uslu da Sucu’yu yalnız bırakmadı. Hayri Sucu ve Lütfü Demir birbirlerine çiçek takdim ederek birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

 

SUCU: “KAYBETTİM DİYE TERK EDİP GİTMEK YOK”

Üç liste ile kongreye girdiklerini ifade eden Hayri sucu, “Üç listeli bir bayrak yarışı vardı. Pırıl pırıl arkadaşlarımla yarıştık. Örgüt kararını bizden yana verdi. Bunun kazananı kaybedeni yok. Bu üç listede yaklaşık 300 arkadaşımız aday oldu. Kaybettim diye terk edip gitmek yok. Biz de kazanan olarak hiç kimseyi ötelemeyeceğiz. Herkesi kucaklayacağız, herkesle yan yana duracağız. Bu parti iktidara yürürken herkesin bir yönetici gibi çalışması gerektiğini düşünüyoruz. Ben iki dönem daha il başkanlığı yaptım. İlk önce karşımdaki ekibi ziyaret ettim, onunla kol kola girdim. Oy veren ile vermeyene eşit davrandım. Bundan sonra da böyle davranacağımıza namusun ve şerefim üzerine söz veririm” dedi.

KESİNLİKLE KAZANAMAYIZ

Kongrede başkanlık için aday olan Lütfü Demir ve Murat Uslu’ya devir teslim töreninde bulunduklarından dolayı ayrıca teşekkür eden Sucu iktidarı işaret etti. Sucu, “Bizim birbirimizden farkımız yok. El ele, kol kola vermedikten sonra kesinlikle kazanamayız. Ufukta iktidar var. Onun için kaybedenimiz yok. Şeref sözü veriyorum bir tane ilçe başkanımızın kılına zarar gelmeyecek. Beraber çalışacağız. Hepimiz beraberiz. Hepimiz iriyiz, diriyiz, yiğit bir ekibiz. Bu örgütün yapamayacağı bir şeyi yok. Özellikle küsmeden yan yana geldiğimiz zaman başarır iktidara yürürüz”  ifadesini konuştu.

PARTİLİLERİMİZ SONUNA KADAR MÜCADELE ETMİYOR

31 Mart Seçimlerinde oylarının üç partiye dağıldığını ifade eden İl Başkanı Hayri Sucu, “ Referandumdan sonra biraz oyumuzu arttırmıştık. 24 Haziran seçimlerinde tekrar oy kaybettik. Bunun sebebi bizim partililerimiz sonuna kadar mücadele etmiyor. Mücadeleyi yarıda bırakıyor. Bunu iki milletvekiline ya da o zamanki il başkanına, ilçe başkanlarına yüklemek doğru değil. Seçimlerde kendisine bir şey olmayan arkadaşımız yarışı bırakıyor. 31 Mart Yerel Seçimleri’nde de aynı şey oldu. Çok kötü bir şey yaşadık. 31 Mart’ta bizim partinin oyları üç partiye dağıldı. Bu çok büyük bir kaymaydı. Buna sahip çıkmamız lazımdı. Bunda sonra CHP’liyim diyen herkes rozetini kalbinin üstümde taşıyacak. Sizin ailenizde de başka partiye oy vermiş olanlar vardır. Aileniz altı oku kalbinizin üstünde görmezse kesinlikle oyumuzu toparlayamayız. Yolumuz uzun ve meşakkatli ama bu sefer kazanacağız. Buna inanıyorum. Tek benim inanmam yetmez hepimiz inanacağız” dedi.

KONGRELERİ KAN DAVASINA ÇEVİRDİK

Son olarak Hayri Sucu kongrelerin kan davasına çevrildiğini söyledi ve net konuştu: “İki ilçemiz elimizde var.  Bu iki ilçeye kongreye gittiğimiz zaman göğsüm kabardı. Çünkü biz sokaklarda kongre yapıyorduk. Sizden ricam partili olan arkadaşımız rozetini kalbinin üzerine taksın. Göğsünü gere gere yürüsün. Artık ayrılmak yok. Kendi rakiplerini kabul etmeyen CHP’de siyaset yapmasın. Biz hep ayrıştık. Kongreleri kan davasına çevirdik. Kongreleri kan davasına çevirenleri vallahi de billahi de bu partiye sığdırmayız. Listeye minnetle tehditle giriyorsa bunun gereğini yapacaksın. Kongrenin kazananı kaybedeni yok CHP kazanmıştır” dedi.

DEMİR: BAYRAĞI KARDEŞİM HAYRİ SUCU’YA TESLİM ETTİNİZ

Eski İl Başkanı Lütfü Demir de partide çalışmaya devam edeceğinin vurgusunu yaptı. Demir: “ Biz bir aileyiz. Bu aile içerisinde bir bayrak yarışı oldu. Sizler, kardeşim ve her zaman kardeşim olan, saygı duyduğum Hayri Sucu’ya o bayrağı teslim ettiniz. İnanıyorum ve güveniyorum ki Hayri Sucu başkanım o bayrağı bizlerin ve sizlerin desteği ile Gaziantep’te yapılacak seçimlerde CHP’yi birinci parti yapacaktır. Bundan emin olabilirsiniz. Ama bir şartla inanırsak çalışırsak kazanacağız. Başkana ve yönetimine yardımcı olmak bizim namus borcumuzdur. Bu mevki ve makamlarda kimse baki değildir. Bir sene önce ben geldim. Bugün yine ben buradayım ama bayrağı kardeşime teslim ediyorum. Bizim birbirimizden başka dostumuz yok. Ben geçmişte kimin kalbini kırdıysam özür diliyorum. Bilerek kimsenin kalbini kırmadım” dedi.

ONURUMLA GÖREV YAPMAYA ÇALIŞTIM

Zor bir dönemde görev yaptığını da hatırlatan Demir, “Ben o dönemde hata yapmadan onurumla imkanlar dahilinde görevimi yapmaya çalıştım.  Bundan sonra bende örgütüm ve il başkanımın bana vereceği her türlü görevi yerine getireceğime söz veriyorum. Zafer inananlarındır.  Oy veren de vermeyen de sağ olsun. Biz tek sesle, tek yumruk olmak mecburiyetindeyiz. Birbirimizi sevmek birbirimize inanmak ve güvenmek mecburiyetindeyiz. Bizim bizden başka dostu yok. Başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

YILMAZKAYA: NELER YAPACAĞIMIZI GÖSTERECEĞİZ

Sos olarak sözü CHP  Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya aldı. Yılmazkaya, “Yeni başkanımıza hayırlı olsun.  Emeklerinden dolayı bütün başkanlarımıza teşekkür ederim. Emeğin, alın terinin karşılığı olmadığı, iş adamlarının, askerin, savcının baskı altında kaldığı, medyanı medya olmaktan çıktığı bir dönemde ve Suriye batağından şehitlerimizin geldiği, insanlarımızın karnı aç olduğu için kendini yaktığı bir dönemde siyaset yapıyoruz. Bu siyasette göreceksiniz ki Gaziantep olarak yeni ve eski yönetimle hep birlikte neler yapacağımızı göstereceğiz.  Bu kongre sonucunda düşmanlıklarla değil dostluklarla çıkacağımız kongre olacak dedim ve şu anda da hep beraberiz.  Hep beraber olduğumuz sürece büyüyeceğiz. Büyüdükçe de Gaziantep’teki bütün olumsuzluklara karşı mücadele edeceğiz.  Hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

HÜSEYİN AKÇAAY

Önceki ve Sonraki Haberler