29 Mart 2020 Pazar
  1. HABERLERİ

  2. NOTERLİKLERDE NÖBET SİSTEMİYLE HİZMET VERİLECEK

NOTERLİKLERDE NÖBET SİSTEMİYLE HİZMET VERİLECEK

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, koronavirüs önlemleriyle ilgili son dakika açıklamalar yaptı. Cezaevlerinde koronavirüs vakasına rastlanmadığını belirten Bakan Gül, adliyelerde de nöbetleşe çalışma sistemi getirildiğini duyurdu. İstanbul'da iki gündür Ağır Ceza Mahkemeleri üst üste koronavirüs şüphesi nedeniyle kapatılmıştı. İşte Bakan Gül'ün açıklamasından satır başları...

A+A-

 

 
- Cezaevlerinde koronavirüs pozitif çıkan bir vakaya rastlanmamıştır.
 
- Cezaevine yeni gelenler 14 gün boyunca karantina altında tutulmaktadır. 
 
- Cezaevlerinin tamamında her türlü tıbbı ve önleyici malzemelerin temin edildiğini belirten Bakan Gül, Cezaevilerine dışardan giriş çıkış yapan personelle ilgili dezenfekte önlemlerinin tamamı eksiksiz uygulandığını söyledi. 
 
- Ertelenen cezaevi açık ve kapalı görüş haklarının saklı olduğunu belirten Bakan Gül, telefon görüşünün de haftada ikiye çıkarıldığını duyurdu...
 
- Adliyelerde, bölge adliye mahkemelerinde adli hizmetlerin yeteri kadar hakim ve savcı ile yürütüleceği şekilde nöbet sistemine geçildi.
 
- Adliyelerde zaruri işleri yapacak kadar personelin bulunacağı nöbetleşe görev sistemine geçilmiştir...
 
- Ertelenen duruşmalar ve sürelerle ilgili mağduriyet yaşanmaması için kısa zamanda adım atılacak.
 
- Noterlerde nöbetleşe hizmet sistemine geçilmiştir. Bir gün tek rakamlı noterler bir gün çift rakamlı noterler hizmet verecek. 

Önceki ve Sonraki Haberler