3 Nisan 2020 Cuma
  1. HABERLERİ

  2. Gaziantep'te benzinin litresi ne kadar oldu?
Gaziantep'te benzinin litresi ne kadar oldu?

Gaziantep'te benzinin litresi ne kadar oldu?

2 hafta önce petrol fiyatlarının çakılmasıyla başlayan akaryakıtta indirim furyası devam ediyor. Benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 22 kuruş indirime geldi.

A+A-

Araç sahiplerini sevindirecek son dakika indirim haberi geldi. Benzin fiyatlarına indirim üstüne indirim geliyor..  Benzinde pompa fiyatlarına 22 kuruş indirim geldi.
 
Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, Ankara ve İzmir';de ortalama 5,32 liradan satılan benzinin litre fiyatı, 5,10 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul';da ise 5,23 liradan 5,01 liraya inecek.
 
Akaryakıt fiyatlarının hesaplanması
 
Akaryakıt fiyatları, Türkiye';nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.
 
Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.
 
4 yılın en düşük seviyelerini gördü
 
OPEC ve OPEC dışı bazı ham petrol üreticisi ülkelerin 6 Mart';ta Avusturya';nın başkenti Viyana';da düzenledikleri toplantıda üretim kesintisi kararı alamamasının ardından tarihi düşüşler yaşayarak son 4 yılın en düşük seviyelerine gerileyen petrol fiyatlarının iç piyasadaki akaryakıt fiyatlarına yansıması devam ediyor.
 
LPG';ye ay sonu önemli bir indirim bekleniyor
 
LPG';ye de ay sonuna doğru önemli bir indirim gelmesi bekleniyor.

Önceki ve Sonraki Haberler