1. HABERLERİ

  2. Mahrukatçılar sitesi pırıl pırıl
Mahrukatçılar sitesi pırıl pırıl

Mahrukatçılar sitesi pırıl pırıl

Gaziantep Mahrukatçılar Odası Coronavirüs ile mücadele kapsamında tüm Mahrukatçılar Sitesi’ni baştan sona ilaçlayarak dezenfekte etti.

A+A-

Tamamen oda imkanlarıyla dezenfekte işleminin gerçekleştirildiğini söyleyen Mahrukatçılar Odası Başkanı Müslüm Keklik, “Alacağımız tedbirler Coronavirüsten çok daha güçlüdür” dedi. Keklik, oda çalışma saatlerinde de değişiklik yapıldığını duyurdu.
 
ODAMIZIN MESAİ SAATLERİNDE DEĞİŞİKLİĞE GİTTİK
 
Coronavirüs dolayısıyla Mahrukatçılar Odası çalışma saatlerinde düzenlemeye gidildiğini ve içinde bulunulan süreçte oda çalışma saatlerinin sabah 09.00 ile akşam 15.30 arasına alındığını söyleyen Keklik, “Son günlerde tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs ne yazık ki ülkemizde de kendisini hissettirdi ve bu kapsamda hükümetimizin aldığı yoğun önlemlerin yanında vatandaş olarak STK olarak bizlere de önemli görevler düşüyor. Öncelikle Mahrukatçılar Odası olarak çalışma saatlerimizde bir değişikliğe gittik. Odamızın resmi çalışma saatleri içinde bulunduğumuz durum dolayısıyla 09.00 ile 15.30 arasına alınmıştır. Çalışma saatlerimiz yine tüm üyelerimize, esnaflarımıza SMS olarak da bildirilmiştir” açıklamalarında bulundu.
 
ODA İMKANLARIMIZLA TÜM SİTEMİZİ İLAÇLADIK
 
Site içerisinde hijyen ve siterilizasyonu sağlamak adına yaklaşık 50 dönümlük alan üzerine kurulu Mahrukatçılar Sitesi’nin baştan sona ilaçlandığını ve bu ilaçlama işinin tamamen oda imkanlarıyla yapıldığını belirten Keklik, “Site içerisinde siterilizasyonu sağlamak adına bir çalışma yaptık. Tamamen odamızın imkanları doğrultusunda yaptığımız çalışma neticesinde yaklaşık 50 dönümlük arazi üzerine kurulu olan ve içerisinde 300 esnafı barındıran sitemiz baştan sona dezenfekte edilmiş ve tüm ücra noktalar dahi ilaçlanmıştır. Tüm esnaflarımızın işletmeleri de ilaçlanmıştır” dedi.
 
ALACAĞIMIZ TEDBİRLER CORONAVİRÜSÜNDEN ÇOK DAHA KUVVETLİDİR
 
Coranavirüse karşı alınması gereken tedbirlere dikkat çeken Keklik, “Coronavirüse karşı çok dikkatli olmamız gerekiyor. Kesinlikle hafife alınmayacak bir yaygın hastalık türüdür ve bulaşma ihtimali çok yüksek olan bir virüstür. Vatandaşların çok dikkatli olması gerekiyor. şu günlerde her zamankinden daha çok hijyene dikkat etmek durumundayız. Mümkün olduğu kadar sürekli suya ve sabuna dokunalım. Ellerimizi hijyen tutalım. Yine el tokalaşmaktan ve sarılmaktan özellikle kaçınalım. Özellikle yaşı biraz daha ileri olan yani 65 yaş ve üzeri olan vatandaşların, esnafların buna çok daha dikkat etmesi gerekiyor. Bu kapsamda bizler de özellikle 65 yaş üstü esnaflarımızdan asla ama asla dışarı çıkmamalarını istiyoruz. Unutulmamalıdır ki tedbir almak virüse yakalanınca verilecek mücadeleden çok daha kolaydır. En kısa sürede Sağlık Bakanlığımızın ve sağlık çalışanlarımızın yoğun çabaları ile devam eden süreç en az kayıpla sonuçlanacağına ümidimiz tamdır. Tüm Türkiye’mize geçmiş olsun. Sağlık için evde kalalım” diye konuştu. 

Önceki ve Sonraki Haberler