1. HABERLERİ

  2. Sosyal mesafeye dikkat edin
Sosyal mesafeye dikkat edin

Sosyal mesafeye dikkat edin

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’in koronavirüse karşı nasıl korunduğunu canlı yayında FOX TV’ye anlattı. Çağla Şikel'in Çağla ile Yeni Bir Gün programına konuk olan Başkan Şahin ilk olarak halkı sosyal mesafeye dikkat etmesi konusunda uyardı.

A+A-

Sosyal mesafeye dikkat edin 

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’in koronavirüse karşı nasıl korunduğunu canlı yayında FOX TV’ye anlattı. Çağla Şikel';in Çağla ile Yeni Bir Gün programına konuk olan Başkan Şahin ilk olarak halkı sosyal mesafeye dikkat etmesi konusunda uyardı. 

KIZIM KARANTİNADAN ÇIKTI

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, geçtiğimiz haftalarda ABD';den gelen kızı Merve Şahin';in  koronavirüs tedbirleri kapsamında rutin karantina uygulandığını açıklamıştı. Başkan Şahin, bugün katıldığı bir canlı yayında kızının karantina sürecinin sona erdiğini ve sağlıklı bir şekilde aralarına döndüğünü açıkladı. Başkan Fatma Şahin yaptığı açıklamada, "Her Türk vatandaşı gibi yurt dışında olanlara uygulanan 14 gün kuralı vardı. Biz hemen kızımızı getirdik. Bir devlet hastanesinde 14 gün kuralına uydurduk. Ve hamdolsun kızım bugün hastaneden sağlıklı bir şekilde çıktı. Evde Kal, Evde Hayat Varı birlikte aile boyu yaşıyoruz. Bilim Kurulu';ndan çıkan kurallara uymak çok önemli" dedi.

2 SAATTE BİR ELLERİMİZİ YIKAMALIYIZ

Sosyal izolasyonun çok önemli olduğunu belirten Şahin, kendi kişisel önlemlerini şu şekilde anlattı: "Kişinin hijyen temizliği çok önemli. Bilim Kurulu özellikle el temizliğinin önemine dikkat çekiyor. 2 saatte bir ellerimizi yıkamamız gerekiyor. Eldiven kullanımını özellikle öneriyorum ve arkadaşlarla yaptığımız toplantılarda sosyal mesafeye dikkat ediyoruz. Ortak toplantıları, görüşmelerimizi kurduğumuz telekonferans altyapısı sayesinde yapıyoruz" dedi.


GAZİANTEP TÜRKİYE';YE GÖRE DÜŞÜK RİSK GRUBUNDA

Gaziantep';teki korona vakaları ilgili de bilgi veren Şahin, "Bu verileri Sağlık Bakanlığımız valilik üzerinden yürüttüğü çalışmayla sürdürüyor. Gaziantep Türkiye';ye göre düşük risk grubunda" dedi.

TÜM ŞEHRİ TEMİZLİYORUZ

Şehirdeki önlemlerle ilgili de konuşan Şahin, şu bilgileri aktardı: "Yayımlanan genelgeleri bizzat yerinde inceliyoruz. Kurallar konusunda hassasız lütfen riayet edilsin. Sağlık Bakanlığının ve Bilim Kurulu';nun açıklamaları önemli. Ayrıca şehri temizliyoruz. Eczaneleri, toplu taşımaları sokakları temizliyoruz. Şehir bir ev gibi düşünün. Evimizi nasıl temizliyorsak şehrimizi de öyle bir çalışmalar yürütüyoruz" dedi.

GÖNÜL SEFERBERLİĞİ

İlçe belediyelerle koordineli bir şekilde çalıştıklarını ifade Şahin, "Gönül Seferberliği kapsamında evden çıkamayan yaşlılarınıza ulaşmaya çalışıyoruz. Onlara günlük sıcak yemek hizmeti veriyoruz. İhtiyaç duydukları konularda yardımlar sağlıyoruz."

ARABAN SARIMSAĞINI BÜTÜN ŞEHRE ULAŞTIRACAĞIZ

Şahin, "Nurdağı ve İslahiye biberimiz var. Turşu ve sirke suyunun iyi geldiği söyleniyor. Nizip zeytinyağının yemeklerde kullanımı önemli. Belediye Başkanımızla konuştuk, Araban sarımsağını bütün şehre ulaştıracağız. Oğuzeli';nin sumak ve nar ekşisi şifa getirecek inşallah" diye konuştu.

HÜSEYİN AKÇAAY

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler