1. HABERLERİ

  2. Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep'te düzenlenen Teknofest'te konuşuyor..
Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep'te düzenlenen Teknofest'te konuşuyor..

Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziantep'te düzenlenen Teknofest'te konuşuyor..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te düzenlenen "Teknofest 2020" etkinliğinde konuşuyor. Konuşmasından önce fuar alanında incelemelerde bulunan Erdoğan, gençler ve çocuklar ile uzun süre sohbet etti, gençlerin projelerini dinledi. Erdoğan konuşmasında, "Üretmek isteyen herkese aradığı fırsatı sunduk." dedi

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep';te düzenlenen "Teknofest 2020" etkinliğinde konuşuyor. Bu yıl 3. kez düzenlenen Teknofest';te Erdoğan';ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

- Festivalin paydaş sayısının 14';ten 63';e yükselmesi, bu heyecanın her kesimi sardığının ispatıdır. Gençlerimize duyulan güvenin ifadesi olan bu tablo bize özgün fikirler geliştiren, üreten, azmeden herkesin gereken mecrayı bulabileceği gösteriyor. Üretmek isteyen herkese aradığı fırsatı sunduk.

 İnsansız su altı sistemleri yarışmasında ipi göğüsleyen Teknofest ekibi şimdi özgün sistemler gelişiyor. İki defa roket takımı birinciliği kazanan gençlerimiz başarılarını girişime dönüştürmeye hazırlanıyor.

- Yapay zeka, siber güvenlik, nesnelerin interneti, blokzincir gibi yeni gelişen alanlar başta olmak üzere teknolojinin her alanında benzer başarılar kazanılmaması için hiçbir sebep yoktur.

- Teknolojinin hızına yetişmek artık bir tercih değil, mecburiyet halini almıştır. Geleceğin ürünlerinin Türk Malı damgası ile üretileceğine inanıyorum.

Önceki ve Sonraki Haberler