1. HABERLERİ

  2. Halkın gerçek sorunlarıyla ilgilenilmeli!
Halkın gerçek sorunlarıyla ilgilenilmeli!

Halkın gerçek sorunlarıyla ilgilenilmeli!

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yaptığı 300 yeni fabrika ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

A+A-

26.09.2020 tarihinde ilimizde Sn. Partili Cumhurbaşkanımız tarafından, 45 bin yeni istihdam , açıldığı iddia edilen 300 yeni fabrikanın aslında bir kısmının 1.2.3 organize bölgelerinden 4. ve 5. Organize sanayi bölgesine bir kısmının ise kapasite arttırarak taşıma yapıldığını, en iyi şekilde işsizlikle boğuşan, mutfağında yangını iliklerine kadar hisseden Gaziantep halkı bilmektedir.

İktidar olduğumuzda en büyük hedeflerimizden biri olan, binlerce fabrika açılması, yüzbinlerce istihdam yaratılmasıyken, şehrimiz ve ülkemiz adına yapılacak her türlü yatırımdan elbette büyük mutluluk duyarız.

Fakat her alanda tükenmişliği oynayan, ülkenin gerçek gündeminden kopuk, krizi algılarla yönetmeye çalışan saray rejimi derhal sanal gündemlerle çözümsüzlüğe değil, halkın gerçek sorunlarıyla ilgilenmelidir.

Şunu çok iyi biliyoruz ki, yeni açıldığı iddia edilen fabrikalarla ilgili bir çok sanayicimizin, fabrikalarının yıllar önce açıldığını, hali hazırda ki iş yerlerinde çalışanlarını ücretsiz izne çıkarmak zorunda kaldıklarını, iş insanlarımızın döviz karşısında eriyen paramızın kur zararı ile her geçen gün daha da borçlandığı ortadayken, çözüme yönelik hiçbir önerisi olmayan Damat Bey ve sarayın algılarla, sanal rakamlarla halkı kandırmaktan vazgeçip, asıl gündemin Gaziantep sanayisinin halı sektörünün en büyük pazarından biri olan Suudi Arabistan’ın Türk mallarına ambargo uygulaması kararına ilişkin çözümleri olmalıdır.

Aksi takdirde binlerce kişinin istihdam edildiği halı ve tekstil sektöründe çalışan insanların işlerinden olacağı kaçınılmazdır.

 

Önceki ve Sonraki Haberler