1. HABERLERİ

  2. GAZİANTEP BBP'DE METiN DEMiRÇUBUK DÖNEMi
GAZİANTEP BBP'DE METiN DEMiRÇUBUK DÖNEMi

GAZİANTEP BBP'DE METiN DEMiRÇUBUK DÖNEMi

Büyük Birlik Partisi Gaziantep İl Teşkilatı 12. Olağan Genel Kurulu’nu gerçekleştirdi. Kongrede tek aday olan Metin Demirçubuk, il başkanlığına seçildi. Onat Kutlar Konferans Salonu’nda gerçekleşen kongreye katılan BBP Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut, “BBP olarak doğruya doğru, eğriye eğri demek bizim şiarımızdır” dedi.

A+A-

KARABULUT: “AMAÇ YÜZDE 5’E İNDİRMEK”
Kuranı Kerim tilaveti ile başlayan kongreye BBP eski MYK Üyesi İhsan Kaya ve delegelerin yanı sıra siyasi parti il başkanları ve yöneticileri de katıldı. Kongrede konuşan BBP Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut, “Büyük Birlik Partisi’nin özgün bir ağırlığı var. Şimdiye kadar Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kabul edilene kadar ve bu sistem icra edilene kadar yüzde 10 barajı bir engeldi. Darbe anayasasının artıklarıydı. İnsanlar oyum boşa gitmesin algısıyla diğer partilere oy verdi, şimdi öyle olmayacak. Bu yıl itibariyle TBMM’ye siyasi partiler kanunu ve seçim yasasını değiştirmek üzere katkımız olan raporlar komisyona çıkacak, milletvekillerinin oylarına sunulacak. Amaç yüzde 5’e indirmek” dedi.
KAYA: “DAVAYI TESLİM ALDIĞIM GİBİ TERTEMİZ GERİ TESLİM EDİYORUM”
Kongrede konuşan BBP eski MYK Üyesi İhsan Kaya, da bu davanın bir hak davası olduğunu belirterek, “Davamızı, Muhsin Yazıcıoğlu’nu terk edenler bizi yalnız bırakanlar, başka partiye kemik yalamaya gittiler. Hala Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını zikredenler var, Yazıcıoğlu’nu bırakanlar adını ağzına almasınlar. Önemli olmak adam olmak, çakal olmak değil. Davayı teslim aldığım gibi tertemiz geri teslim ediyorum. Dava için ailemi ihmal ettim ama davamdan vazgeçmedim. Size tertemiz bir parti bırakıyorum, dinlenmeye geçiyorum” dedi.
METİN DEMİRÇUBUK’UN YÖNETİM LİSTESİ 
İl Başkanı Metin Demirçubuk’un yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu: Orhan Kızılaslan, Mustafa Taşar, Servet Can, Ahmet Çavuş, Mehmet Güneş, Ömer Doğan, Osman Er, Türkan Akdoğan, Yunus Emre Yıldırım, Hüseyin Kaya, Hasan Polat, Ali Bozkurt, Mehmet Özdemir, Ahmet Uğur Baloğlu, Ali Kaya, Ender Kılınç, Ali Kartal, Mesut Özdemir, Nuray Yıldız, Neşet Atacan, Mehmet Erol Abuşoğlu.

Önceki ve Sonraki Haberler