1. HABERLERİ

  2. Baraj’ dizisinde geçen sahne Gaziantep’te gerçek oldu

Baraj’ dizisinde geçen sahne Gaziantep’te gerçek oldu

Dizideki Nehir karakteri evlendiği kişileri dolandırıyor ve sonra ortadan kayboluyordu. Dizinin bu sahnesinde gerçekleşen olaylar Gaziantep’te yaşayan Suriyeli Hazım Şığ Vaysı’nın başından geçti.

A+A-

İddiaya göre, Vaysı’nın 6 yıl önce evlendiği eşi Amira Muhammet iki ay önce evde bulunan tüm altın ve paraları alarak kaçtı. Bunun üzerine olan biteni araştıran Hazım Şığ Vaysı eşinin annesinin Suriye’de 5 kişi ile evlendiğini ve hepsini de aynı yöntemle dolandırdığını öğrendi. Kızını da aynı şekilde kullandığını düşünen Vaysı, para ve altınları değil, beraberinde götürdüğü 3 çocuğunu geri almak istediğini belirtti. 
Eşi Amira Muhammet evden ayrılırken sadece cep telefonunu bıraktığını ifade eden Vaysı, telefonda yaptığı araştırmada ise eşinin kız kardeşi ile yazışmaları ve sesli mesajlarını buldu. Okuduğu ve dinlediği mesajlar ile bir kez daha yıkılan Vaysı, eşi ve kardeşlerinin olayı daha önceden planladığın öğrendi. İki aydır çocuklarından haber alamadığını belirten baba Vaysı, “En azından çocuklarımı göreyim istiyorum” dedi. 

Önceki ve Sonraki Haberler