1. HABERLERİ

  2. ÜLKEYİ ERKEN SEÇİM TOPARLAR
ÜLKEYİ ERKEN SEÇİM TOPARLAR

ÜLKEYİ ERKEN SEÇİM TOPARLAR

CHP Gaziantep Milletvekilleri ve İl Yönetimi ile birlikte Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret eden, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, ekonomi başta olmak üzere ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

Ziyarette CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz’a, CHP Gaziantep Milletvekilleri Bayram Yılmazkaya, İrfan Kaplan ve CHP Gaziantep İl Başkanı Neşet Uçar eşlik etti.
 
BAŞKAN AY, ŞEHRİMİZİN TANITIMINA KATKI SAĞLADIK
Ziyarette CHP milletvekillerine Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti';nin faaliyetlerinden bahseden İbrahim Ay, GGC';nin 1969 yılında kurulduğunu ve bölgenin en güçlü STK';larından olduğunu ifade etti. Geçmiş dönemlerde yaptıkları çalışmalar ile GGC';yi kurumsal hale getirip, üyelerini TOKİ projesi ile konut sahibi yaptıklarından bahseden İbrahim Ay,
"Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti, bizim çalışmalarımız ile hayal olarak görünen konut projesini hayata geçirerek herkesi ev sahibi yaptı. Yine üyelerimizin ve meslektaşlarımızın standartlarının yükselmesi adına önemli çalışmalar yaptık. Meslektaşlarımıza yönelik çalışmalarımızın dışında özellikle 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü';nde yaptığımız ödül gecesi ile Gaziantep';in ulusal anlamda pozitif şekilde tanıtımına katkı sağladık. Yeni dönem için de ikinci toplu konut projesini gerçekleştireceğiz. Etkinlik sayımızı artıracağız" dedi.
 
DÜŞMANLAR FIRSAT KOLLAR 
Ülkenin çok dikkatle yönetilmesi gereken önemli bir süreçten geçtiğini vurgulayan Milletvekili Kadim Durmaz, “Türkiye çok güçlü bir ülke. Ancak aşikardır ki kötü kararlarla yönetiliyor. Son iki günde ekonomimizin başına gelenler ortada. Bugün geldiğimiz nokta 20 yıllık hatalar zincirinin son noktasıdır. Biz ana muhalefet olarak sorumluluk bilinci ile hareket ediyoruz. Genel Merkezimizin yönlendirmeleri ile bu bilinçle hareket etmeye de devam edeceğiz. Ben CHP’nin bir milletvekili ve neferi olarak, partimin bana tevdi ettiği görevlerle ülkenin her yerini dolaşıyorum. Vatandaşın ve ülkenin halini görüyorum. Maalesef ki durum hiç iç açıcı değil. Gittiğimiz pek çok yerde büyük ilgi görüyoruz. Bir şehirde bir muhtarın yanına gidip diğerine gitmediğimizde ‘bize de gelin’ diye sitem ediyorlar. Konuştuğumuz her vatandaştan, akla hayale gelmeyecek sorunlar duyuyor ve kaydediyoruz. Şu bir gerçek ki ülkemiz çok kritik günlerden geçiyor. Bu zor günlerde hepimize önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Vatandaş geçinemiyor. Toplum provokasyona ve yönlendirmeye açık hale getiriliyor. Özellikle şu günlerde Genel Merkezimiz bize sürekli provakatif hareketlerden uzak durmamızı, yatıştırıcı ve teskin edici olmamızı, siyaset yöntemi ile her türlü sorunun üstesinden gelineceğini vurguluyor. Ben de buradan aynı şeyi söylüyorum. Özellikle böylesi ekonomik zorluk günlerinde ‘su uyur düşman uyumaz’ sözü gerçek olur. Bütün düşmanlar fırsat kollar. Bunlara meydan vermemek, sakin olmak gerekir” dedi.
 
KADROLARIMIZLA HAZIRIZ 
Şu anda ülkede hükümete karşı duyulan büyük bir güvensizlik ortamı bulunduğunu ve herkesin gelecek kaygısı taşıdığını söyleyen Durmaz “Özellikle ekonominin zayıfladığı zamanlar en zor zamanlardır. Bugün bütün savaşlar ekonomi üzerinden yapılıyor. Güven ortamı olmazsa, ekonomi güçlü olmazsa yenilgi kaçınılmaz olur. İstikrarsız ve güçsüz ekonomilerde iç yatırımcı yatırım yapmaz. Dışardan kaynak gelmez. İşler durur. Bakın ülkenin her yanından kötü haber pompalanmaya başladı bile. Kuyruklar, her gün gelen zamlar, sınırlı sayıda satılan ürünler, dövizdeki spekülatif hareketler. Bu durum rayından çıkmadan kontrol altına alınmalı. Güven ortamı sağlanmalı. Bunun yolu da bir an önce erken seçime giderek, halka bu zor günlerde yetkiyi kime vereceğini sormaktır. Halk her zaman en doğrusunu görür, bilir ve yapar. Biz iktidar hırsıyla değil, ülkeyi kurtarma kaygısıyla seçim istiyoruz ve ülkeyi bu zor günlerden çıkarmaya hem politikalarımızla hem de kadrolarımızla hazırız” şeklinde konuştu.
CHP Milletvekili Durmaz konuşmasının son bölümünde ise GGC’nin kendisini çok şaşırttığını ifade ederek "Ben böylesi önemli projeleri hayata geçiren cemiyet başkanımızı ve yönetimini kutluyorum. Kesinlikle çok başarılı buldum ve etkilendim. Bizler de gerek ana muhalefet olarak gerekse de iktidara geldiğimizde, yerel basını desteklemek ve yaşatmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi
 
YILMAZKAYA, ÇALIŞMALARI TAKDİRLE İZLİYORUZ
CHP Gaziantep Milletvekili Bayram Yılmazkaya, Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti';nin çalışmalarını takdirle takip ettiklerini söyledi. Gaziantep';te GGC';nin çalışmaları ile yerel basın mensuplarının çalışma ve yaşam koşullarının iyileşmesinden memnuniyet duyduklarını ifade eden Yılmazkaya,
"GGC';ye yaptıkları önemli çalışmalarından dolayı takdirle izliyoruz. Özellikle konut projesi ile sektör mensuplarının ev sahibi olmaları çok önemli. Yıllardır özveriyle çalışan İbrahim Ay ve ekibinin yeni dönemde de Gaziantepli gazetecilere ve şehrimize önemli hizmetler yapacağına inanıyorum, kendilerini kutluyorum" dedi.
 
KAPLAN, GAZİANTEP BASIN SEKÖTRÜ BAKIMINDAN ZENGİN BİR ŞEHİR 
CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan ise Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti';nin kent adına önemli çalışmalar yaptığını söyledi. Gaziantepli gazetecilerin yaşadıkları sorunlarını bildiklerini ve GGC yönetiminin de hazırladıkları raporlar ile konuyu kendilerine aktardığını vurgulayan Kaplan,

"Gaziantep basın sektörü bakımından zengin bir şehir. Her sektörde olduğu gibi basın sektöründe de yaşanılan sıkıntılardan GGC Başkanı İbrahim Ay ve ekibinin hazırladıkları raporlar ile haberdarız. Biz her zaman yerel basının desteklenmesi konusunda fikrimizi beyan ediyoruz. Son süreçte yaşanan kur dalgalanmasının ardından yerel basının ihtiyaç duyduğu malzemelerdeki fiyat değişikliği nedeniyle sıkıntılar yaşadığını biliyoruz. Bu sorunun giderilmesi noktasında bizler konuyu takip ediyoruz. Halkın gören gözü, konuşan dili ve duyan kulağı olan yerel basının desteklenmesi için herkese sorumluluk düşüyor. Bu zor süreçte ben tüm kesimlerin yerel basına destek olması çağrısında bulunuyorum. Ayrıca yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı İbrahim Ay ve ekibini kutluyorum" diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler