1. YAZAR

  2. Mikail Tanrısever

  3. TEK VATAN TEK BAYRAK
Mikail Tanrısever

Mikail Tanrısever

Yazarın Tüm Yazıları >

TEK VATAN TEK BAYRAK

A+A-

Bir yola gidiyor. Gidiyor da bu yollardan hangisi selamete, hangisi felakete götüreceğini galiba yolcu kılavuzları kestiremiyor.

Çünkü seçtikleri yollara giren yol kılavuzları seçtikleri yolun iyi olduğu konusunda ısrar ederek gitmeye devam ediyor ve kitleleri de yanıltıyorlar.

Aslında bu İnadı bırakıp aklıselim düşünerek bakıldığında hangi yolun geleceğe, aydınlığa ve yeniliğe götüreceğini görebiliriz. Tabi görmek istersek.

Dış güçlerin büyük bir bölümü bizi bölüp, bir birimize düşman ederek iç kargaşa ve isyan çıkartıp sonra iç barışı sağlamak bahanesiyle cennet vatanımıza çöreklenmektir hede eri. Bunun için içimizdeki piyonlarını

ve terör örgütlerini de iyi kullanıyorlar.

Onların amacı,
bizim tam manasıyla yararlanamadığımız
ve halen bakir olan yer
altı kaynaklarımızdan yararlanmak ve bizi istedikleri gibi yönetmektir. Fakat ne yazıktır ki içimizden halen anlamayanlar var.

Aslında onlar bizden daha iyi anlıyorlar. Anlıyorlar ama...

Yollar ayrı, görüşler farklı olabilir. Fakat belki yüz binlerce hatta geçen hafta hüzünle andığımız 1914 yılında Sarıkamış’ta 90 bin, 15 Temmuz’da 250, öncesi ve sonrası da yüzlerce Asker, Polis ve Vatan Evladı, Vatan, Bayrak ve Cumhuriyeti şu anda ise afrinde canını vererek şehit oluyorlar...

Şimdi ben soruyorum! “YÜZ BİNLERCE ŞEHİDİN CANI PAHASINA BİZE EMANET ETTİĞİ BU CENNET VATANI, BAYRAĞI ve CUMHURİYETİ KORUMAK İÇİN” siyasi görüşümüz ne olursa olsun 80 milyon birlikte sahip çıkmazsak şehitlerimize, gazilerimize ihanet etmiş oluruz...

Fakat Vatan, Bayrak ve Cumhuriyet söz konusu olunca teröre ve dış güçlere karşı yollarımızı bu VATAN KAVŞAĞI’nda birleştirmeliyiz. Yoksa gelecek nesillere ihanet etmiş oluruz.

Ben akıl vermiyorum! Sadece yol kılavuzlarına hatırlatıyorum. Yol yakınken vatan için yolları kavşakta birleştirin diyorum!..